Skip Navigation LinksHome > Events > Royal Melbourne Show > Royal Melbourne Show All Breeds Championship Show > Results > Find Competition Results

Find Competition Results

Highlight or public interest results for the competition are displayed initially. To show further results choose the Find button, or restrict your search by putting keyword text in the Search for Results field. Live and mobile friendly results are available at m.rasv.com.auSee the Help menu item for further information.

2016 Royal Melbourne Show All Breeds Championship Dog Show

View results

Refine the Results you want to display by providing Find criteria in the Search for Results field. Use Advanced to expose more advanced criteria options, which will reduce the results returned further. Results are shown as they would appear in the Catalogue and can be printed or exported to a spreadsheet for further analysis and reporting.

2016 Royal Melbourne Show All Breeds Championship Dog Show

BIS - Best in Show (Best In Show)
PRIZE: 1ST VALUE $2,000, ONE YEAR PET INSURANCE (NOT REDEEMABLE) SUPPORTED BY PETPLAN
PRIZE: 1ST ROSETTE IN MEMORY OF NEVILLE HODGKINS SUPPORTED BY FFIRE PHOTOGRAPHY
PRIZE: 1ST - 4TH AWARD SUPPORTED BY ADVANCE
PRIZE: 1ST SPECIAL CARD SUPPORTED BY ANKC
PRIZE: $750 SUPPORTED BY HELEN HEAD 
 Graham Head Memorial Prize.
$500 to Winner of Best in Show and $250.00 to Breeder of Best In Show

PRIZE: 1ST PAINTING VALUE $1,000 SUPPORTED BY JASON ROBERTS PRESENTED BY MR JASON ROBERTS
PRIZE: 1ST - 2ND ADVERTISING VOUCHER SUPPORTED BY DOG NEWS AUSTRALIA
PRIZE: 1ST RASV ROSETTE, TROPHY, 2ND - 4TH RASV ROSETTE
1207 1 Ms C Paine: SUP.CH. TULLANE POMP N CEREMONY 2100325583 11 Aug 2010 Bred By: Exh S: Ch. Martinridge Wild Wind Et. D: Ch. Cairncross Flirting With Tullane (Irish Setter)
1998 2 Mrs L & Miss A Houlden & Mr J Tyler: SUP.CH. PUKAWIDGEE NAMEOF THEWIND 2100368921 28 Aug 2012 Bred By: Mrs L M Houlden S: Ch. Pukawidgee Black Mountain D: Ch. Pukawidgee Black Pearl (Border Collie)
2359 3 Dr Rebekah & Ms Hayley French-Davis & Mrs S Turner: SUP.CH. HAMALEK RUMBLE IN THE JUNGLE 5100063159 20 Jan 2011 Bred By: Dr Rebekah & Ms Hayley French-Davis S: Ch. Kataku Rain N Fire(Ai) D: Ch. Hamalek Maid O Gold (Alaskan Malamute)
2968 4 Mr B Bourke: GRAND. CH. BULLYBABE MY FRANKIE JUNIOR 3100286513 23 Mar 2013 Bred By: Exh S: Whitehills Southern Cross (Imp Usa) D: Ch. Darjoce Short Shortz (British Bulldog)
BPIS - Best Puppy in Show (Best In Show)
PRIZE: AWARD SUPPORTED BY ADVANCE
PRIZE: ADVERTISING VOUCHER SUPPORTED BY DOG NEWS AUSTRALIA
PRIZE: RASV ROSETTE, TROPHY, VALUE $250
480 Mr R & Mrs A Sorraghan: OLDIRON YOU ONLY LIVE ONCE 3100333700 30 Nov 2015 Bred By: Exh S: Ch. Est Etiam Ore Uno (Imp Usa) D: Yeloman Jaguar Xjr (Airedale Terrier)
BBPIS - Best Baby Puppy in Show (Best In Show)
PRIZE: AWARD SUPPORTED BY ADVANCE
PRIZE: ADVERTISING VOUCHER SUPPORTED BY DOG NEWS AUSTRALIA
PRIZE: RASV ROSETTE, TROPHY, $250
2348 Mr B White: WHITEWARRIOR ICE WOLF STANDING(AI) 3100342780 05 May 2016 Bred By: Exh S: Am. Ch. Sno Quest's Limited Edition D: Whitewarrior Katarinas Rose(Ai) (Alaskan Malamute)
BBGIS - Best Breeders Group In Show (Best In Show)
PRIZE: RASV ROSETTE, TROPHY, RASV SASH
876 D & M Bellamy: BRED BY BELCROFT (Cocker Spaniel)
BBPD1 - Best Baby Puppy of the Day - 1 (Best In Day\Baby Puppy Of Day)
2062 Mr R & Mrs G Doe: ROBGAI DEARLY BELOVED 3100342126 19 Apr 2016 Bred By: Exh S: Ch. Robgai Bad Bad Leroy Brown D: Ch. Robgai Witches Brew (Collie (Rough))
BBPD2 - Best Baby Puppy of the Day - 2 (Best In Day\Baby Puppy Of Day)
3316 Mr S Kosse & Ms K Dack: RYNKLS PEINTEDBY TEZUKA(AI) 2100451088 08 Apr 2016 Bred By: Mrs D Gooding & N Thompson S: Bellshou Apollo Boy D: Ch. Rynkls Peiattention Comesto Oz(Ai) (Shar Pei)
BBPD3 - Best Baby Puppy of the Day - 3 (Best In Day\Baby Puppy Of Day)
1790 Ms L J Barrenger: ISILWANE MOVING PICTURE 2100452955 15 May 2016 Bred By: Exh S: Isilwane Look Whos Talking D: Ch. Bonnymead Ianthe (Whippet)
BBPD4 - Best Baby Puppy of the Day - 4 (Best In Day\Baby Puppy Of Day)
1022 Mr P Allen: POINTSURE LOOK WHOS TALKING(AI) 3100340116 28 Mar 2016 Bred By: Exh S: Ch. Arkasam Buster D: Ch. Pointsure Jump For Joy (German Shorthaired Pointer)
BBPD5 - Best Baby Puppy of the Day - 5 (Best In Day\Baby Puppy Of Day)
2196 Mr R Valore: RUSTUFARION RHYTHM N MELODY 2100453901 13 May 2016 Bred By: Exh S: Sup.Ch. Rustufarion Crazy Talk(Ai) D: Rustufarion If You Must Know(Ai) (Puli)
BBPD6 - Best Baby Puppy of the Day - 6 (Best In Day\Baby Puppy Of Day)
965 Mrs J D Rasche & Miss R C Hartnett: KINSHERAN CARTE BLANCHE 3100342370 15 Apr 2016 Bred By: Mr V Mc Phee S: Sup.Ch. Birchlands Crown Royal (Imp Nzl) D: Ch. Kinsheran Cosi Fan Tutte (English Springer Spaniel)
BBPD7 - Best Baby Puppy of the Day - 7 (Best In Day\Baby Puppy Of Day)
2348 Mr B White: WHITEWARRIOR ICE WOLF STANDING(AI) 3100342780 05 May 2016 Bred By: Exh S: Am. Ch. Sno Quest's Limited Edition D: Whitewarrior Katarinas Rose(Ai) (Alaskan Malamute)
BGCD1 - Best Breeders Group Class of the Day - 1 (Best In Day\Breeders Group Of Day)
PRIZE: RASV SASH
876 D & M Bellamy: BRED BY BELCROFT (Cocker Spaniel)
BGCD3 - Best Breeders Group Class of the Day - 3 (Best In Day\Breeders Group Of Day)
PRIZE: RASV SASH
1666 R Wallis, E & S Marshall: BRED BY ROKEENA (Petit Basset Griffon Vendeen)
BGCD4 - Best Breeders Group Class of the Day - 4 (Best In Day\Breeders Group Of Day)
PRIZE: RASV SASH
1345 Bromhund Kennels: BRED BY BROMHUND KENNELS (Weimaraner)
BGCD5 - Best Breeders Group Class of the Day - 5 (Best In Day\Breeders Group Of Day)
PRIZE: RASV SASH
2213 Royson Valore: BRED BY ROYSON VALORE (Puli)
BGCD6 - Best Breeders Group Class of the Day - 6 (Best In Day\Breeders Group Of Day)
PRIZE: RASV SASH
2728 Kristine O'Riley: BRED BY KALASKA KENNELS (Samoyed)
BGCD7 - Best Breeders Group Class of the Day - 7 (Best In Day\Breeders Group Of Day)
PRIZE: RASV SASH
1950 Ellagant Kennels: BRED BY ELLAGANT KENNELS (Australian Shepherd)
BIGT - Best in Toy Group (Group 1 (Toy))
PRIZE: 1ST - 4TH ROSETTE SUPPORTED BY TOY DOG CLUB OF VIC INC.
PRIZE: TROPHY IN MEMORY OF VIC HEWETT SUPPORTED BY ROBYN AND MICHELLE ACKLAND PRESENTED BY MRS DENISE HEWETT
PRIZE: 1ST - 4TH AWARD SUPPORTED BY ADVANCE
PRIZE: 1ST SPECIAL CARD SUPPORTED BY ANKC
PRIZE: 1ST - 2ND ADVERTISING VOUCHER SUPPORTED BY DOG NEWS AUSTRALIA
PRIZE: 1ST RASV ROSETTE, TROPHY, 2ND - 4TH RASV SASH, ALL PARTICIPANTS RASV ROSETTE
224 1 Mr D Smith: CH. HASHKI DANGEROUS LIAISONS 2100436622 18 Aug 2015 Bred By: Mr P Williams S: Sup.Ch. Auskrest Elusive Effect D: Hashki Flight Of The Phonix (Havanese)
90 2 Mrs A E Rhodes: CH. BRAMVER'S CADI (IMP JPN) CI-04528/15 21 Oct 2014 Bred By: C Kadowaki S: Jap. Ch. Bramver's Piano Man D: Bramver's Allure Perfume (Chihuahua (Long))
16 3 Miss M Newman: CH. MONJOIE DASH OF SUMMER 3100314365 22 Oct 2014 Bred By: Mrs W & Mr J Hutchison S: Ch. Leeward's Bearsize Ego (Imp Fin) D: Ch. Monjoie Cool Summer (Bichon Frise)
349 4 Messrs D Quinlivan & M Tumpach: SALATINO UN VOYEUR EN SALLE DE BAIN (IMP USA) TS26737001 17 Nov 2014 Bred By: Mr C Gornati & Mrs R Oliveira S: Riegel Cogar Rock The Boat D: Salatino J'habite Chez Une Copine (Papillon)
BIGR - Best in Terrier Group (Group 2 (Terrier))
PRIZE: 1ST TROPHY IN MEMORY OF NEVILLE HODGKINS SUPPORTED BY RASV DOG COMMITTEE
PRIZE: SASH, TROPHY IN MEMORY OF DAVID J K ROCHE "FERMOY" SUPPORTED BY THE ESTATE OF THE LATE DAVID J K ROCHE
PRIZE: 1ST - 4TH AWARD SUPPORTED BY ADVANCE
PRIZE: 1ST SPECIAL CARD SUPPORTED BY ANKC
PRIZE: 1ST - 2ND ADVERTISING VOUCHER SUPPORTED BY DOG NEWS AUSTRALIA
PRIZE: 1ST RASV ROSETTE, TROPHY, 2ND - 4TH RASV SASH, ALL PARTICIPANTS RASV ROSETTE
607 1 Graebrook Kennels: SUP.CH. GRAEBROOK MAH JONG 3100284778 18 Jan 2013 Bred By: Exh S: Sup.Ch. Wyninebah I Spy D: Ch. Graebrook Rifaria (Fox Terrier (Smooth))
559 2 Chanpema Kennels: SUP.CH. CHANPEMA BALI BOY 5100080711 12 Mar 2014 Bred By: Exh S: Ch. Fernbrook Cooper D: Ch. Chanpema Obe Wan Kenobi (Border Terrier)
654 3 Dr R Young & Mr G Winch & Mr C Reid: IRL.CH. UK. CH. AM. CH. SUP.CH. KEBULAK DIRTY HARRY (IMP USA) AL01791201 26 Apr 2010 Bred By: Ms C Davani S: Uk. Ch. Dandy Black & Blue Rokoko D: Perrisblu Pandora's Box At Kebulak (Kerry Blue Terrier)
536 4 Mr S Mills & Mrs S Gilkison: UK. CH. MAL. CH. FCI INT CH. SUP.CH. CLIFTOP GUNNA BE A STAR 2100293088 09 Apr 2009 Bred By: Mrs S Gilkison S: Nz. Ch. Ch. Taufield Star Othe South (Imp Nzl) D: Ch. Cliftop Gold Promise (Australian Terrier)
BIGG - Best in Gundog Group (Group 3 (Gundog))
PRIZE: 1ST TROPHY IN MEMORY OF WAYNE PEARSON SUPPORTED BY MR J & MRS S MARSHALL PRESENTED BY MRS SHELLIE MARSHALL
PRIZE: 1ST - 4TH AWARD SUPPORTED BY ADVANCE
PRIZE: 1ST SPECIAL CARD SUPPORTED BY ANKC
PRIZE: 1ST - 2ND ADVERTISING VOUCHER SUPPORTED BY DOG NEWS AUSTRALIA
PRIZE: 1ST RASV ROSETTE, TROPHY, 2ND - 4TH RASV SASH, ALL PARTICIPANTS RASV ROSETTE
1207 1 Ms C Paine: SUP.CH. TULLANE POMP N CEREMONY 2100325583 11 Aug 2010 Bred By: Exh S: Ch. Martinridge Wild Wind Et. D: Ch. Cairncross Flirting With Tullane (Irish Setter)
1148 2 Mrs A Pali & Mr M & Mrs T Blaik: HUBERTUS DREAM DEAL 3100331891 04 Oct 2015 Bred By: Mrs A Pali S: Grand. Ch. Hubertus The Real Deal(Ai) D: Hun. Jr Ch. C.I.B. Hun. Sh. Ch. Hun. Gr. Ch. Rom.Ch. Ch. Yoko Of Skyrocket Hubertus (Imp Hun) (Hungarian Vizsla)
1269 3 Mr G Spagnolo: CH. DRIFTWAY TIME N AGAIN 2100404092 12 Mar 2014 Bred By: Exh S: Uk. Sh. Ch. Ch. Priorise Spending Time (Imp Uk) D: Driftway River Mist (Labrador Retriever)
1333 4 Bromhund Kennels: SUP.CH. SILKWIND TURN ME LOOSE TO BROMHUND (IMP USA) SR70922201 03 Nov 2011 Bred By: Kelly Whitney S: Am. Ch. Gramayre Silk Win'd Kat'olyst D: Am. Ch. Silkwind Pamdona My Fair Eliza Am. Jh. (Weimaraner)
101S - Best Rarer Gundog (Group 3 (Gundog))
PRIZE: ROSETTE SUPPORTED BY RARER GUNDOG SPANIEL CLUB OF VICTORIA
1322 Mrs J O'Brien & Ms M McCaffery: CH. SHEVINGTON MINX 5100061848 05 Nov 2010 Bred By: Ms M McCaffery & Dr G M Davies S: Ch. Quarr Dennywood (Imp Uk) D: Ch. Sunfire Suprize Me (Sussex Spaniel)
BIGH - Best in Hound Group (Group 4 (Hounds))
PRIZE: 1ST - 4TH AWARD SUPPORTED BY ADVANCE
PRIZE: 1ST SPECIAL CARD SUPPORTED BY ANKC
PRIZE: 1ST - 2ND ADVERTISING VOUCHER SUPPORTED BY DOG NEWS AUSTRALIA
PRIZE: 1ST RASV ROSETTE, TROPHY, 2ND - 4TH RASV SASH, ALL PARTICIPANTS RASV ROSETTE
1371 1 Mr K R, Mrs K M & Miss R E Hutchings: SUP.CH. SULIMAN POETIC JUSTICE 5100067437 18 Nov 2011 Bred By: Mr K & Mrs K M Hutchings S: Sup.Ch. Suliman By Distinction D: Ch. Suliman All That Glistens(Ai) (Afghan Hound)
1482 2 Clovelly Kennels: CH. FULL MOON FEVER TANTEZAMPE FOR CLOVELLY (IMP ITA) roi15/27076 12 Jul 2014 Bred By: Marina Cornaglia S: Leonid Vom Tollhaus D: Ca' Frosco Hiba (Borzoi)
1379 3 Dr S Adsett & Miss C Parratt: CH. GRANTULLA TENDE 6100092660 12 Apr 2015 Bred By: Miss C Parratt S: Ch. Tahount Idiiyat-Es-Sahel (Imp Usa) D: Ch. Xanadus Ghazalah (Imp Usa) (Azawakh)
1743 4 Talkabout Kennels: CH. TALKABOUT TIME AFTER TIME 3100323541 19 May 2015 Bred By: Exh S: Ch. Balmain Del Borghino (Imp Ita) D: Grand. Ch. Pazada Someone To Talkabout (Saluki)
BIGW - Best in Working Dog Group (Group 5 (Working Dog))
PRIZE: 1ST TROPHY IN MEMORY OF SUP CH BRINKLEY SONG N DANCE MAN AT PERFU (IMP UK) SUPPORTED BY MR & MRS C MOORE
PRIZE: 1ST - 4TH AWARD SUPPORTED BY ADVANCE
PRIZE: 1ST SPECIAL CARD SUPPORTED BY ANKC
PRIZE: 1ST - 2ND ADVERTISING VOUCHER SUPPORTED BY DOG NEWS AUSTRALIA
PRIZE: 1ST RASV ROSETTE, TROPHY, 2ND - 4TH RASV SASH, ALL PARTICIPANTS RASV ROSETTE
1998 1 Mrs L & Miss A Houlden & Mr J Tyler: SUP.CH. PUKAWIDGEE NAMEOF THEWIND 2100368921 28 Aug 2012 Bred By: Mrs L M Houlden S: Ch. Pukawidgee Black Mountain D: Ch. Pukawidgee Black Pearl (Border Collie)
2212 2 Mr R Valore: SUP.CH. RUSTUFARION OUTTA STAR 2100266003 08 Dec 2007 Bred By: Exh S: Am. Ch. Prydain Trademark Am. Ht. D: Sup.Ch. Rustufarion Cyber Star (Puli)
2112 3 Miss M Scriven & Mr J Mauger: CH. KALEVI FIRE AND FLAME 3100281486 23 Nov 2012 Bred By: Mrs S & Mr D Ewenson S: Ch. Kalevi Blessed In Wonder D: Articmal Chasingrainbows (Finnish Lapphund)
1900 4 Mr W & Mrs L Greasley: SUP.CH. DEVONVIEW HOLLY 3100189254 13 Jul 2007 Bred By: Mr E & Mrs L Soper S: Ch. Nerralee Kiss This D: Mundarnee Pikablu Millie (Australian Cattle Dog)
BIGU - Best in Utility Group (Group 6 (Utility))
PRIZE: 1ST TROPHY IN MEMORY OF PAULINE SALNITRO, KIM MORROW & KATH LAWSON SUPPORTED BY BOXER ASSOCIATION OF VICTORIA LTD.
PRIZE: 1ST - 4TH AWARD SUPPORTED BY ADVANCE
PRIZE: 1ST SPECIAL CARD SUPPORTED BY ANKC
PRIZE: 1ST - 2ND ADVERTISING VOUCHER SUPPORTED BY DOG NEWS AUSTRALIA
PRIZE: 1ST RASV ROSETTE, TROPHY, 2ND - 4TH RASV SASH, ALL PARTICIPANTS RASV ROSETTE
2359 1 Dr Rebekah & Ms Hayley French-Davis & Mrs S Turner: SUP.CH. HAMALEK RUMBLE IN THE JUNGLE 5100063159 20 Jan 2011 Bred By: Dr Rebekah & Ms Hayley French-Davis S: Ch. Kataku Rain N Fire(Ai) D: Ch. Hamalek Maid O Gold (Alaskan Malamute)
2621 2 Mrs R A & Miss S Beaman: SUP.CH. UPTREND ONE OF THE GREATEST 3100257730 22 May 2011 Bred By: Exh S: Ch. Dassin Aquadisiac(Ai) D: Ch. Uptrend Bubble Weed (Portuguese Water Dog)
2726 3 Mr J & Mrs D Wilders: CH. SNERZOK UNDISCLOSD INDISGRESSN 3100278343 17 May 2012 Bred By: Exh S: Samspring Undisclosed Desire (Imp Prt) D: Snerzok Christmas Holly (Samoyed)
2893 4 Ms J Brunton & Mr N Ford: SUP.CH. TEMZIN FU XAN MY KHAMPA 5100070458 11 Jun 2012 Bred By: Mrs C Allen S: Grand. Ch. Temzin Black Sky Fusion D: Ch. Shantisoul Pandas Lil Xanadu (Tibetan Mastiff)
CACO8S - Best Baby Puppy of Breed (Group 6 (Utility)\Cane Corso)
2493 Miss M Minardi & Mr M Farkas: REDGLADIATOR CARMA(AI) 2100448465 22 Mar 2016 Bred By: Mr M Farkas S: Hipower Sabre D: Sexy Senorita Corso Bih (Imp Srb) (Cane Corso)
BIGN - Best in Non-Sporting Group (Group 7 (Non-Sporting))
PRIZE: 1ST TROPHY IN MEMORY OF SUE EMARY SUPPORTED BY MS D PARKER
PRIZE: 1ST - 4TH AWARD SUPPORTED BY ADVANCE
PRIZE: 1ST SPECIAL CARD SUPPORTED BY ANKC
PRIZE: 1ST - 2ND ADVERTISING VOUCHER SUPPORTED BY DOG NEWS AUSTRALIA
PRIZE: 1ST RASV ROSETTE, TROPHY, 2ND - 4TH RASV SASH, ALL PARTICIPANTS RASV ROSETTE
2968 1 Mr B Bourke: GRAND. CH. BULLYBABE MY FRANKIE JUNIOR 3100286513 23 Mar 2013 Bred By: Exh S: Whitehills Southern Cross (Imp Usa) D: Ch. Darjoce Short Shortz (British Bulldog)
2979 2 Chowleigh Kennels: CH. CHOWLEIGH IM A SOUL MAN 3100286108 22 Feb 2013 Bred By: Exh S: Ch. Chowleigh Mr Boombastic D: Am. Ch. Ch. Chen Chu Cowgirls Don't Cry (Imp Usa) (Chow Chow)
3166 3 Miss T Coyle: SUP.CH. CHERAN DAYDREAMBELIEVER(AI) 3100306576 13 May 2014 Bred By: Exh S: Sup.Ch. Darkat Agent Provocateur D: Ch. Amasa An Affair To Remember (Great Dane)
3234 4 L Henery, T Tanner, M Nottle-Justice & B Luxton: SUP.CH. TROYMERE EL DIVO 2100364816 23 Mar 2012 Bred By: Mr T G Tanner & Mr L M Henery S: Ch. Afterglow New York Strip (Imp Uk) D: Ch. Troymere Diva Dolce (Poodle (Standard))
SWPCHF - Champions Sweepstakes Final (Sweepstakes\Champion Sweepstakes)
PRIZE: 1ST - 3RD PRODUCT PACK SUPPORTED BY DOG NEWS AUSTRALIA
PRIZE: 1ST - 4TH AWARD SUPPORTED BY ADVANCE
PRIZE: 1ST RASV ROSETTE
1948 1 Ellagant Kennels: SUP.CH. ELLAGANT ENCHANTING RHYTHM 3100285046 12 Feb 2013 Bred By: Exh S: Ch. Sarasota Urban Legend Ht D: Sup.Ch. Ellagant Pretty N Blue (Australian Shepherd)
762 2 Mr Adams & Mrs & Miss Adamopoulos & Mr Jones: CH. SHAIREAB'S BAYLEIGH WOLVERINE (IMP USA) RN23346601 11 Nov 2011 Bred By: Ms P Clark & Ms S Abmeyer & Ms K Bailey S: Am. Gr Ch. Am. Ch. Bayleigh Shaireab's Super Hero D: Am. Ch. Shaireab's Bayleigh Hel'n Hiwater (Welsh Terrier)
3170 3 Mrs R Bentley: GRAND. CH. DAESDAEMAR FOREIGN EXCHANGE (IID) 2100414981 20 Sep 2014 Bred By: Ms A J Huggins S: Fin.Ch. No Uch. Jasam's Oriental Grandson Of Cola D: Noblewhite Zilver'n'gold (Imp Fin) (Japanese Spitz)
881 4 Mrs E Smith: CH. HIGHGATTE DONT ROCK THEBOAT 3100310148 22 Jul 2014 Bred By: Exh S: Am. Gr Ch. Can.Ch. Ch. Cocoas Dancin In My Dreams (Imp Usa) D: Ch. Sunfire Absolutly Fabulos (Cocker Spaniel (American))
SWPAPF - Puppy Sweepstakes Final (Sweepstakes\Puppy Sweepstakes)
PRIZE: 1ST - 3RD PRODUCT PACK SUPPORTED BY DOG NEWS AUSTRALIA
PRIZE: 1ST - 4TH AWARD SUPPORTED BY ADVANCE
PRIZE: 1ST RASV ROSETTE
1148 1 Mrs A Pali & Mr M & Mrs T Blaik: HUBERTUS DREAM DEAL 3100331891 04 Oct 2015 Bred By: Mrs A Pali S: Grand. Ch. Hubertus The Real Deal(Ai) D: Hun. Jr Ch. C.I.B. Hun. Sh. Ch. Hun. Gr. Ch. Rom.Ch. Ch. Yoko Of Skyrocket Hubertus (Imp Hun) (Hungarian Vizsla)
337 2 Ms S R Goodchild: SZZAN A LITTLE MORE FABULOUS 3100330663 07 Oct 2015 Bred By: Exh S: Ch. Nightfire's Xplore The World (Imp Deu) D: Sup.Ch. Szzan Cotillon Belle (Papillon)
2698 3 Miss Y Chen: LUNASEA MONEY MAKES ME HAPPY 3100332337 28 Nov 2015 Bred By: Exh S: Itl. Ch. Sup.Ch. Lunasea Love Me Like Money(Ai) D: Ch. Modeysa Pants On Fire (Samoyed)
2990 4 Mrs J O'Connor: PACEAWAY ZABALLERO 4100271706 11 Mar 2016 Bred By: Ms F E L Darling S: Ch. Underfoot Sorcerers Apprentice D: Ch. Paceaway Starz In The Sky (Dalmatian)
SWPVVF - Veteran Sweepstakes (7 to 10 years) Final (Sweepstakes\Veteran Sweepstakes (7 to 10 years))
PRIZE: 1ST - 3RD PRODUCT PACK SUPPORTED BY DOG NEWS AUSTRALIA
PRIZE: 1ST - 4TH AWARD SUPPORTED BY ADVANCE
PRIZE: 1ST RASV ROSETTE
3355 1 Piperdene Kennels: SUP.CH. PIPERDENE POLE POSITION 7100018050 04 Oct 2006 Bred By: Mrs R C Bates S: Grand. Ch. Piperdene Dream Maker D: Ch. Piperdene Chocolat (Bedlington Terrier)
1859 2 Ms J Kramer: SUP.CH. ARJAI ALMOST CRIMINAL 6100049775 30 Nov 2006 Bred By: Exh S: Dreamchamber Embraceable U (Imp Sgp) D: Arjai Criminal Intent (Whippet)
2685 3 Miss Y Chen: C.I.B. INT.UCH. RUS. CH. RKF. CH. DAN. CH. BALT. CH. EE. CH. FIN.CH. NO UCH. LTU. CH. LVA. CH. BLR. CH. SUP.CH. KALASKA AUSSIE IDOL 3100191229 24 Jul 2007 Bred By: Mrs D Klaaysen Mr J & Mrs C Beard S: Ch. Kalaska Aleski Of Voyage D: Ch. Kalaska Grand Event (Samoyed)
110 4 Mrs K & Mr N Howe: STAPLECHI LITTLE LOTTA 5100048329 06 Jan 2008 Bred By: Mrs R Stapleton S: Grand. Ch. Staplechi Midnite Gossip D: Staplechi Just Impresive (Chihuahua (Long))
SWPNUF - Neutered Sweepstakes Final (Sweepstakes\Neutered Sweepstakes)
PRIZE: 1ST - 3RD PRODUCT PACK SUPPORTED BY DOG NEWS AUSTRALIA
PRIZE: 1ST - 4TH AWARD SUPPORTED BY ADVANCE
PRIZE: 1ST RASV ROSETTE
3381 1 Ms A L Libimoff: NEUT. CH. CUSWORTH FLOYD 2100420433 26 Nov 2014 Bred By: Mrs J Houssenloge S: Ch. Murungal Mr Marciano D: Cogglyn Red Martini (Dachshund (Miniature Smooth Haired))
3380 2 Mrs H Raditsis: NEUT. CH. SANTAMARIA DREAMER CD. RN. 3100214728 06 Dec 2008 Bred By: Ms D J Lee S: Sup.Ch. Goldtreve Storm Keeper(Ai) D: Grand. Ch. Santamaria Mandaleh (Golden Retriever)
3378 3 Miss N Collins: CH. NEUT. CH. TRISETER CELTIC LAKONA 3100241379 16 May 2010 Bred By: Triseter Kennels S: Am. Gr Ch. Grand. Ch. Triseter Ebonie Zeus D: Ch. Triseter Celtic Dusk (Gordon Setter)
3386 4 Miss M A O'Brien: CH. NEUT. CH. COASTDAL PRINCESS LILLY ROSE 2100314190 21 Jan 2010 Bred By: Mr W Ferris S: Fin.Ch. Ee. Ch. Rus. Ch. Lva. Ch. Ch. Alphadirato Future Brand (Imp Nor) D: Brewen Walka Bout (Dalmatian)
OBED1AS - Best In Obedience Trial (Action Dog\Obedience)
PRIZE: RASV ROSETTE, TROPHY
PRIZE: AWARD SUPPORTED BY ADVANCE
3389 Miss M A Ferabend: T.CH. RO.CH. SIR SHADOW ET. HTM.A. FS.A. UD. RAE7. TSDX. 301255AR 22 Jul 2007 Bred By: Exh S: D: (Associate Register) Height: 500mm
AGLY200S - Best in Agility Trial (Action Dog\Agility)
PRIZE: AWARD SUPPORTED BY ADVANCE
PRIZE: TROPHY, RASV ROSETTE
3446 Mrs G Mrs K & Mr K Kisielnicki: KAYLADENE IGNITE MY FIRE ADX. JDM. ADM. JDX. SPDX. 3100260963 03 Aug 2011 Bred By: Exh S: Ag.Ch 500. Hillcrest Jumpin' Jive Jdm. (Imp Usa) D: Ag.Ch 500. Kayladene Born To Run Spd. Ado. Gd. Adm. Jdm. Jdo. (Border Collie) Height: 500 Height Category
JUMP300S - Best in Jumping Trial (Action Dog\Jumping)
PRIZE: RASV ROSETTE, TROPHY
PRIZE: AWARD SUPPORTED BY ADVANCE
3456 Ms P Spencer: GUIRMERE BADGER JDO. JDX. ADX. 2100374837 13 Oct 2012 Bred By: Mrs D Kelly-Sutton S: Comebyanaway Reddy Dhu Stig (Imp Uk) D: Guirmere Bluemoon Cait (Border Collie) Height: 500 Height Category